środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Niezwykłe spotkanie „Ekoludków”

11 maja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku odbyło się niezwykłe spotkanie dzieci 4- letnich „Żuczków” z MP i Żłobka „Ekoludki” z Seniorami.


Dzieci miały okazję poznać pracę mamy Kuby i Leny, które w ramach realizowanego Projektu Socjalnego „ABC bezpiecznego i świadomego seniora” przeprowadziły spotkanie integracyjne. Seniorzy i przedszkolaki najpierw wysłuchali bajkę terapeutyczną, czytana przez policjanta- dzielnicowego pt: „Dokuczniak”. Później nastąpiła analiza zachowań głównego bohatera i wspólnie ze starszymi osobami przedstawiono treść bajki plastycznie. Pogawędka ze starszymi i dzielnicowym oraz poczęstunek przy wspólnym stole to niezapomniana chwila- aura przepełniona empatią, życzliwością i uśmiechem. Było radośnie, wesoło, trudno było rozstać się i wędrować do przedszkola.
Spotkanie zakończyło się pięknym śpiewem dzieci „Nie otwieraj drzwi” i kolorową laurką. Przedszkolaków obdarowano Misiem- przytulanką, różnorodnymi odblaskami i balonikami. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje zmianą zachowań u dzieci względem rówieśników, a szczególnie względem starszych osób.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezwykłe spotkanie „Ekoludków”
Oceń artykuł:

(0)