środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka do Farmy Mazurskiej

W dniach 6-7 czerwca grupy 4-latki „Żuczki”, „Wiewióreczki”, „Biedronki” wybrały się autokarem do Farmy Mazurskiej w Szarejkach, by przybliżyć życie ludzi i zwierząt na wsi.

Środowisko wiejskie to niesamowita atrakcja dla przedszkolaków, wzbogacona robieniem chleba na zakwasie , piciem mleka koziego i jedzeniem kiełbasek. Każde dziecko w MP i Ż „Ekoludki” ma już pewną wiedzę i świadomość „zdrowego odżywiania” i wie , że chlebek taki jest najzdrowszy, a ulepiony „małymi rączkami” najsmaczniejszy. Podczas wielogodzinnego pobytu przedszkolaki mogły milo spędzić czas, poznając zwierzęta hodowlane- krowy, konia, owce nizinne, kozy. Choć zwierzęta były przyjaźnie nastawione na spotkanie z dziećmi, to dla wielu wychowanków było to pierwsze spotkanie ze zwierzętami. Baraszkowaniem na „zielonej murawie” przy pięknej pogodzie, to najwspanialszy czas radości i zadowolenia. Wycieczkę zakończyliśmy serdecznym podziękowaniem i pozdrowieniem właścicieli Farmy Mazurskiej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Wycieczka do Farmy Mazurskiej
Oceń artykuł:

(0)