Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

Jagódki przygotowują się do świąt

Przygotowania do świąt idą pełną parą. Zarówno w domu, jak i w przedszkolu wszyscy uwijają się, aby wykonać prace na czas.

Każdy chce zdążyć z porządkami i zakupami przed pierwszą wigilijną gwiazdką. Atmosfera przedświątecznych przygotowań udzieliła się dzieciom z grupy „Jagódki”, które w piątek, 8 grudnia, zabrały się za pieczenie pierniczków. Oczywiście musiały być specjalne: nie za słodkie bo z miodem, zdrowe bo z dodatkiem mąki żytniej. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy, pamiętając o zachowaniu podstawowych zasad higieny, czyli fartuchu, nakryciu na głowę i czystych rękach. Pięciolatki najpierw razem z panią odmierzały, przy pomocy miarek i wagi kuchennej, potrzebne składniki na sporządzenie ciasta, które po szybkim zagnieceniu musiało chwilę schłodzić się. No a potem to już sama zabawa z wyszukiwaniem i wycinaniem wybranymi foremkami pierniczków. Bardzo szybko słodko- korzenny zapach gotowych ciasteczek rozszedł się nie tylko po sali, ale po całym korytarzu wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Jagódki przygotowują się do świąt
Oceń artykuł:

(0)