Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

„Piękna Nasza Polska Cała”.

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego„Piękna Nasza Polska Cała”.

Z tej okazji dnia 30 października w naszej placówce odbył się konkurs piosenki patriotycznej o tym samym tytule.
Głównym, celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność. Konkurs był przeznaczony dla grup dzieci 5 i 6-letnich. Dzieci wykonywały utwory w duetach, a reprezentowane przez nich repertuary był bardzo różnorodne, a wykonywanym pieśniom towarzyszyły patriotyczne aranżacje. Zmagania uczestników oceniała czteroosobowa komisja, której przewodniczącą była pani Aleksandra Szejda z Pracowni Muzyczno - Artystycznej. Ponadto, pani Monika Lamkamer z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej, pan Wojciech Staszkun - kpr. z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanych im. Zawiszy Czarnego, oraz pan Karol Jakubowski - st. kpr. z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanych im. Zawiszy Czarnego.
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostały wręczone przez p. Dyrektor Annę Sierotko. Była to doskonała okazja dla dzieci do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.
Agnieszka Parzych
Marta Foltyńska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Piękna Nasza Polska Cała
Oceń artykuł:

(0)