Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” po raz kolejny z Międzynarodowym Certyfikatem „Zielona Flaga”

Podczas Regionalnego Zjazdu Eko- Szkół w Olsztynie 10.12.2018r. Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” otrzymało Międzynarodowy Certyfikat „ZIELONA FLAGA”.

Jest to już kolejny, czwarty certyfikat przyznawany placówce na trzy lata i tym samym potwierdzający najwyższą jakość działań realizowanych na rzecz ekorozwoju. „Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Program EkoSzkoły w Polsce jest odpowiednikiem Programu realizowanego w 67 krajach przez Foundation for Environmental Education, w ramach którego przyznawane są certyfikaty Zielonej Flagi. Organizacją zarządzającą certyfikatem w w Polsce jest Fundacja dla Edukacji Ekologicznej.
Uzyskanie przez przedszkole certyfikatu ZF wiązało się z działaniem w dwóch wybranych obszarach tematycznych. Tym razem społeczność przedszkola wybrała obszary: Odpady oraz Woda. Powołany Eko- Komitet opracował plan działań zgodnie z Metodologią Siedmiu Kroków. W realizację zadań została zaangażowana cała społeczność placówki: dzieci, rodzice, pracownicy, mieszkańcy osiedla, chętne instytucje oraz firmy. Wszyscy razem działali na rzecz poprawy środowiska naturalnego w przedszkolu, domu i najbliższym otoczeniu.

Koordynator Małgorzata Ignatowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka
Oceń artykuł:

(0)