środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Kolorowy tydzień

W związku z realizacją projektu „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak zdrowo i ekologicznie odżywiać się” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w grupie 3 laki 2 „ Niedźwiadki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” został zrealizowany blok tematyczny pt; „Kolorowy tydzień”.

Każdego dnia dzieci przychodziły do przedszkola ubrane na wyznaczony kolor i przynosiły ze sobą owoc i warzywo w tym samym kolorze. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki poznawały nazwy warzyw i owoców, ich cenne wartości odżywcze, uczyły się segregacji ze względu na kolor , kształt a wszystkiemu przyglądał się jeż ze Zgierza , który otrzymał od dzieci czerwone jabłuszko. Ostatniego dnia w ramach podsumowania całotygodniowych zajęć, dzieci wraz z paniami wykonały warzywno-owocowe koktajle i soki ,które wypiły ze smakiem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Kolorowy tydzień
Oceń artykuł:

(0)