środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Pomocnicy Kopciuszka

16.10.2019 roku wszystkie grupy 3 latków z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku realizowały projekt pt. „Magiczna moc bajek”

W ramach realizacji jednego z zadań został zorganizowany quiz międzygrupowy ,do którego włączyły się postacie Wróżki i Kopciuszka, które zachęcały dzieci do naśladowania ciężkiej pracy Kopciuszka (zamiatanie okruszków, oddzielanie fasoli od grochu). Dzieci na podstawie wysłuchanej bajki wymieniały cechy Kopciuszka (pracowitość, łagodność, dobroć). Przedszkolaki wraz z paniami przeobraziły dynię w karocę, dobierały pantofelki mały do dużego a dzielne dziewczynki próbowały przymierzyć „zaczarowany pantofelek”. Po wykonaniu zadań dzieci włączyły się do tańców i pląsów z magicznymi postaciami. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mają wiele okazji w okazywaniu szacunku do drugiego człowieka, udzielaniu pomocy w czynnościach przedszkolnych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Pomocnicy Kopciuszka
Oceń artykuł:

(0)