Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Ekokulturane przedszkole

Jak pokazują wyniki badan statystycznych, Polak wytwarza rocznie około 300 kg śmieci. W tym czasie zużywa około 400 reklamówek foliowych. Dla porównania Duńczyk tylko cztery sztuki rocznie. Produkcja jednej torebki foliowej trwa sekundę, a rozkład …nawet do 400 lat. To są zatrważające fakty. Na szczęście z roku na rok wzrasta świadomość ekologiczna i podejmuje się coraz więcej działań potwierdzających realną troskę o naszą planetę. Dlatego też grupa 4 latki 2 „Niedźwiadki” w roku szkolnym 2020/2021 bierze aktywny udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”.


Swoją przygodę z projektem dzieci rozpoczęły w październiku od poznania idei życia bez odpadów zilustrowanej za pomocą „Piramidy Zero Waste”, czyli „Odmawiaj/Ograniczaj/Użyj ponownie/Przetwarzaj/Kompostuj”.
Dzieciaki w ramach realizacji projektu wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych – jeże oraz piękne grzybki. Zainspirowane darami natury wykorzystały kasztany do zajęć matematycznych oraz do zabaw przy piosence.
Niedźwiadki poprzez realizację projektu poszerzają świadomość ekologiczną, czują się odpowiedzialne za ochronę środowiska oraz uczą się racjonalnie korzystać z zasobów naturalnych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekokulturane przedszkole
Oceń artykuł:

(0)