Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Magiczna moc bajek

W dniu 06.11.2020 grupa 4latki 2 „Niedźwiadki” zrealizowała zadania II modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Nadrzędnym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposób na ich rozwój i wychowanie szczęśliwego człowieka. W skrócie pisząc „Magiczna moc bajek” to nic innego jak bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.


W ramach zajęć dzieci podjęły wiele ciekawych aktywności związanych z niesfornym pieskiem o imieniu Reksio. Dzieci poznały znaczenie trudnych słów takich jak: muzeum, dobranocka, eksponaty, animacja, reżyser, scenariusz oraz mogły zobaczyć jak wygląda niezwykła buda Reksia od środka. „Niedźwiadki” obejrzały bajkę „Reksio kompan”, która stała się inspiracją do rozmowy na temat przyjaźni i omówienia cech prawdziwego przyjaciela. Dobre cechy Reksia, takie jak szczerość, życzliwość oraz chęć pomocy innym, stały się dla dzieci mottem do „Reksiowych potyczek”. Drużyna „Reksia” oraz „Adasia” zmagały się z różnymi konkurencjami, aby zdobyć kości dla swojej drużyny. Między innymi musieli ułożyć plakat z Reksiem, ułożyć pieski od najmniejszego do największego, odnaleźć ślady Reksia, odpowiedzieć na trudne zagadki związane z psim życiem oraz doprowadzić Reksia przez labirynt do ukochanej Spanielki. Ostatnim zadaniem dla drużyn było dokończenie zdania „W przyjaźni nie wolno…” Z tym zadaniem drużyny poradziły sobie praworządnie podając przykłady czego kategorycznie nie wolno robić dla przyjaciół. W ten sposób „Niedźwiadki” stworzyły wspaniałe zasady prawdziwej przyjaźni, które obiecały stosować w swoje grupie.
Gratulacje i piękne brawa dla „Niedźwiadków”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Magiczna moc bajek
Oceń artykuł:

(0)