Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Kredki

22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Rozwija wyobraźnię i fantazję, ponieważ dziecko nie jest w żaden sposób ograniczone w swojej twórczości.


Grupy 3latki4 „Kotki” i 4 latki2 „Niedźwiadki” świętowali „Dzień Kredki”. Przeprowadzone zabawy w trzylatkach miały na celu zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grup, segregowanie kredek ze względu na wielkość, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, układały puzzle kredek XXL, określały kolory, ozdabiały medale według własnego pomysłu. „Niedźwiadki” po wysłuchaniu opowiadania „Zaczarowana kredka i miś” opowiadały jakie przysmaki Miś wyczarował kredką dla leśnych zwierząt. Później przedszkolaki zmieniły się w kolorowe, tańczące kredki, które w małych grupach kolorowały obrazek. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!
Anna Kardyńska, A.Konopacka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: 22 listopada obchodziliśmy „Dzień Kredki”
Oceń artykuł:

(0)