Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Dzień pluszowego Misia

25 listopada 2020r. dzieci z grupy 3latki4 ,4latki2 obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Dzień Pluszowego Misia w grupie 4 lat.4 dzieci rozpoczęły od przygotowania z nauczycielką " kącika urodzinowego". Śliweczki dmuchały balony i ozdobiły kącik bohaterami z bajeczek - książeczek Kubuś Puchatek i inne misie ubrały serpentyną. Potem serdecznie przywitały swoich ulubieńców i usadziły na kanapie. Dzieci z radością opowiadały o wyglądzie "pluszaczka" i o zabawie co miś czy misia bardzo lubi robić. Przedszkolaczki zgodnie zauważyły, że misie są ciekawe świata lubią tańczyć i jeść "co nieco". Potem poznały porzuconego misia, który miał urwane uszko. Dzieci szybko zaradziły trudnościom, naprawiły igłą z nitką szkodę i zaprosiły Misia do zabawy muzycznej pt. Kochamy misia. Dzieci składały ulubieńcom życzenia, częstowały słodkościami i śpiewały im mruczankę. Zabawę z przytulanką zakończyły pracą plastyczną wyklejając misiowy brzuszek kolorową bibułą. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień pluszowego Misia
Oceń artykuł:

(0)