Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Zdrowo jem, więc wiem.

W dniach 26 11 2020 i 30.11.20 roku grupa 4latki 2 „Niedźwiadki” brała aktywny udział w realizacji zadań z projektu „Zdrowo jem, więc wiem”. Zostały zrealizowane dwa tematy pt: Cukier, nie dziękuję”, „Poznajemy owoce i warzywa”.

Powyższy projekt jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Podczas zajęć dzieci na podstawie ilustracji podawały nazwy warzyw i owoców. Wiele emocji towarzyszyło im podczas burzy mózgów: Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?”. Padły piękne odpowiedzi: „bo mają dużo witamin”; „są smaczne”; „są słodkie jak cukierki, a są od nich lepsze”. Na podstawie fragmentu opowiadania „Kubuś i przyjaciele” dowiedziały się jak cukier może być szkodliwy dla naszego organizmu. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach oraz opowiadały jakie lubią najbardziej. Wiele radości i pozytywnej energii wyzwoliła w dzieciach zabawa „Sałatka jarzynowa”. Następnym zadaniem było rozpoznanie po dotyku i nazwanie ukrytego w torbie warzywa lub owocu. Na koniec zajęć dzieci pokolorowały pięknie warzywa owoce.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Konopacka oraz opublikowany na portalu Ełk: Zdrowo jem, więc wiem!
Oceń artykuł:

(0)