Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Odkrywcy odwiedzają las jesienią

Dzieci z MP "Mali Odkrywcy" 28 września wyjechały na wycieczkę do lasu.

Żaki i Pszczoły zostały powitane przez pana Podleśniczego Leśnictwa Lipiny (Nadleśnictwo Ełk) Krzysztofa Wawiórko. Opowiadał on dzieciom o zwierzętach, drzewach. Tłumaczył do jakich celów zostaną wykorzystane drzewa z wycinki leśnej. Pokazywał ciekawe miejsca w lesie, sprawdzał spostrzegawczość dzieci. Domek dla ptaków na drzewie zauważyły dzieci same, ale drzewo obgryzione przez bobry pokazał przedszkolakom pan Krzysztof. Różne rodzaje grzybów dzieci zauważały niemalże co krok. W czasie wycieczki leśnik przypomniał dzieciom, że każdy człowiek wchodzący do lasu staje się gościem tego miejsca. Dzieci natomiast od razu zwróciły uwagę na to, że idąc w gościnę należy zachowywać się kulturalnie.
Rozmowy pana Krzysztofa z najmłodszymi pokazały, że przedszkolaki mają już całkiem sporą wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Studzińska oraz opublikowany na portalu Ełk: Odkrywcy odwiedzają las jesienią
Oceń artykuł:

(0)