Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Niepodległości w Małych Odkrywcach

Mali Odkrywcy już od kilku dni świętowali obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W poniedziałek 6 XI i wtorek 7 XI przedszkole odwiedzili żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Przeprowadzili oni cykl zajęć o charakterze patriotyczno - edukacyjnym. Kolejne dni także obfitowały w różnorodne zajęcia przybliżające dzieciom walkę o wolność naszej Ojczyzny. . Było czytanie książek - "Czy wojna jest dla dziewczyn?" Pawła Beręsewicza, "Asiunia" Joanny Papuzińskiej oraz innych pozycji książkowych; było wykonywanie prac plastycznych związanych z polskimi symbolami narodowymi. Czwartek był dniem wyjątkowym, wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby wspólnie uroczyście zaśpiewać Hymn Polski oraz zaprezentować wiersze i piosenki patriotyczne.
W piątek 10-ego listopada jedna z grup przedszkolnych odwiedziła Rado Bayer FM, gdzie wzięła udział w audycji, której tematem była nasza Ojczyzna. Dzieci z dumą mówiły wiersze, opowiadały o polskich barwach narodowych i pięknej polskiej przyrodzie. Śpiewały także piosenki patriotyczne. Wracając do przedszkola dzieci odwiedziły obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyły kwiaty. Kilka grup wyjechało na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Orzyszu, gdzie oglądały pokaz musztry i sprzęt wojskowy, jakiego używa polska armia oraz wojska sojusznicze.
W sobotę część dzieci przedszkolnych wraz z opiekunami wzięła udział w Biegu Niepodległości.
To były bardzo ważne dni dla Małych Odkrywców, pełne wzruszeń i dumy z tego, że są Polakami.
Autorki: Elżbieta Kraszewska, Anna Studzińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Studzińska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień Niepodległości w Małych Odkrywcach
Oceń artykuł:

(0)