Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki z „Bajki” powitały Wiosnę

Wiosna jest najpiękniejszą porą roku i dlatego wszyscy na nią czekamy z wielką niecierpliwością. Dlatego też dnia 21 marca 2016r. dzieci z Miejskiego Przedszkola „Bajka” w Ełku uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, do której przygotowywały się już kilka dni.

Przedszkolaki wraz z paniami wykonały przepiękne, kolorowe dekoracje wiosenne. W czasie spacerków bacznie wyszukiwały pierwszych oznak nowej pory roku, a w ogrodzie przedszkolnym i okolicznych ogródkach wypatrywały krokusów i przebiśniegów.
Dzień powitania wiosny obchodzony był w Miejskim Przedszkolu „Bajka” bardzo radośnie, wesoło i na zielono. We wszystkich grupach wiekowych tuż po śniadaniu został odczytany tajemniczy List od Pani Wiosny... Dzieci poznały również tradycje ludowe, a także rozwiązywały zagadki słowno – obrazkowe utrwalające wiedzę o wiośnie. Następnie odbył się marsz barwnym korowodem w okolice przedszkola i nad jezioro, aby piosenką i wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję, pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Przedszkolaki dumnie niosły symbol Zimy – Marzannę. A następnie kolorowym, ale wiosennym już pochodem – powróciły do przedszkola.
To była świetna zabawa, która przyniosła wszystkim wiele radości i optymizmu na wiosnę, bo przecież jest to pora bardzo radosna. Życzymy wszystkim dużo uśmiechu na każdy dzień. Z bajkowymi pozdrowieniami.

B. Brodowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: B. Brodowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedszkolaki z „Bajki” powitały Wiosnę
Oceń artykuł:

(0)