Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki z ,,Ekoludków" kodowały podczas ferii

Podczas ferii dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki" miały okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconym kodowaniu.

W okresie ferii w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki” w grupach 3l4, 4l3, 5l1, 5l2,5l3,6l1,6l2,6l3,6l4 i 6l5 odbyły się zajęcia z kodowania. Najmłodsze przedszkolaki układały na macie kolorowe obrazki według wybranej kategorii rośliny, pojazdy czy zwierzęta. Podczas zajęć dzieci doskonaliły orientację w przestrzeni, spostrzegawczość oraz utrwaliły znajomość kolorów. Pięciolatki układały sudoku obrazkowe, samodzielnie wyznaczały trasę, tak aby dojść do bałwanka, utrwalając tym samym orientację w schemacie własnego ciała i koordynację wzrokowo ruchową. Nie mogło podczas zajęć zabraknąć karnawałowych zabaw, dzieci stworzyły kod dzięki któremu dowiedziały się za jaką postać się przebrały oraz odkryły jaką maskę na bal wybrała dziewczynka. Starszaki bawiły się kubeczkami stanowiło to dla nich źródło nieograniczonej radości i kreatywności, układały na macie sekwencje rytmiczne i przestrzenne powtarzających się kolorów, albo według kodu. Moc radości sprawiła przedszkolakom gra w ,,wygibajtusa’’ łącząc gimnastykę z zabawą . Zabawy z kodowaniem są pełne radości:otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.
Monika Rejmer
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Monika Rejmer oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedszkolaki z "Ekoludków" kodowały podczas ferii
Oceń artykuł:

(0)