Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Światełko na wycieczce w Szkółce Leśnej

"Jeżyki" i "Puchatki" ze Światełka na wycieczce w Szkółce Leśnej w Mrozach Wielkich

12 października 2017 r. dzieci z grupy „ Jeżyki” i „ Puchatki” z Miejskiego Przedszkola Światełko w Ełku wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Mrozach Wielkich. Na miejscu czekała na dzieci przemiła Pani Leśnik – Ewa Pach. Wycieczka miała na celu obserwację naturalnego środowiska roślin i zwierząt. Przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Dowiedziały się jakie znaczenie ma las dla ludzi i zwierząt. Z zaciekawieniem wysłuchały informacji o tym że las, to przede wszystkim źródło czystego, świeżego powietrza. Dzieci z wielką przyjemnością obserwowały piękno środowiska przyrodniczego. Uwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Dzieci z grupy „Puchatki „ i „Jeżyki” wraz z nauczycielkami składają serdeczne podziękowania Pani Leśnik –Ewie Pach za przybliżenie informacji dotyczących lasu oraz za pouczającą wycieczkę po lesie, podczas której mogliśmy się zachwycać pięknem jesiennego krajobrazu.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: J.Duba oraz opublikowany na portalu Ełk: Światełko na wycieczce w Szkółce Leśnej
Oceń artykuł:

(0)