Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Perełki spotkały się ze Strażnikiem Miejskim

Perełki pogłębiają wiedzę nt. bezpieczeństwa

6 lutego 2018r. 5-6-latki z grupy V z Miejskiego Przedszkola Perełka w Ełku kolejny raz spotkały się ze strażnikiem miejskim St. Specjalistą Magdaleną Milewską, aby porozmawiać na temat swego bezpieczeństwa. Tym razem rozmowa toczyła się wokół zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych miejsc i właściwych zachowań podczas zabawy, czym zaimponowały pani M. Milewskiej. Uważnie słuchały o zagrożeniach wynikających z bezmyślnej zabawy śnieżkami, zjazdu na saneczkach w niewłaściwej pozycji, czy braku odpowiednich ochraniaczy podczas zabaw na łyżwach, nartach, czy sankach. Wciąż jednak wymagają przypomnienia o zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne i wynikających z tego konsekwencji.
W związku z Międzynarodowym Dniem Internetu pani M. Milewska w przystępny sposób przybliżyła dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu, komputera, telefonu. Dzieci dowiedziały się też, jakich informacji nie można podawać osobie, z którą kontaktujemy się przez internet.
Na zakończenie, w nagrodę za wiedzę i aktywne zachowanie podczas spotkania St. Specjalista Magdalena Milewska wręczyła dzieciom naklejki ,,Jestem bezpieczny” i kolorowanki. Zrobiliśmy też wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy p. Magdzie Milewskiej za poświęcony czas i przekazanie kolejnej dawki wiedzy naszym wychowankom.
Autor: Ewa Olszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Nauczycielka PEREŁKI - Ewa Kil oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki spotkały się ze Strażnikiem Miejskim
Oceń artykuł:

(0)