Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

„Perełki” Sprintem do Maratonu

Perełki promują aktywność fizyczną

17.05 6-latki z gr. V z Miejskiego Przedszkola ,,Perełka’’ im. J. Brzechwy w Ełku wzięły udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem ,,Sprintem do Maratonu’’ zorganizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola.
Perełki udały się na stadion miejski w Ełku, gdzie odbyły swój maraton. Każdy uczestnik jak na prawdziwego zawodnika przystało otrzymał swój nr startowy. Po krótkiej rozgrzewce przedszkolaki były gotowe do podjęcia wyzwania. Ustawiły się na linii startu i na sygnał rozpoczęły bieg. Początkowym założeniem było przebiegnięcie 60m, jednak po przybyciu na stadion, Perełki jednogłośnie stwierdziły, że chcą biec całe okrążenia pokonując łącznie 16800m. Założeniem organizatorów było, aby pokonać określony dystans biegiem lub marszobiegiem. Perełki dały radę! Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał medal i dyplom pamiątkowy.
Gratulujemy naszym przyszłym sportowcom.
Autor: E. Kil, E. Olszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Nauczycielka PEREŁKI - Ewa Kil oraz opublikowany na portalu Ełk: „Perełki” Sprintem do Maratonu
Oceń artykuł:

(0)