Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludki na wycieczce w Galindii

Ekoludki na wycieczce w Galindii

6.10.2016r. Gr. „Kotki” i „Żabki” z MP i Ż „Ekoludki” były na wycieczce w „Galindii”. Jest to kraina historycznego plemienia położona na półwyspie u ujścia rzeki Mazur Kurtyni do Wielkich Jezior Mazurskich. Dzieci miały okazję poznać jak żyły dawne plemiona, dowiedzieć się jakie miały zwyczaje, upodobania, jak wyglądała ich codzienność. Trasa zwiedzania obejmowała gród Galindów, podziemne groty biesiadne oraz bursztynową komnatę. Pomimo braku pogody dzieci bawiły się znakomicie, naszym przewodnikiem był prawdziwy członek plemienia Galindów - ubrany w skóry opowiadał o swoim plemieniu. Dzieci miały też okazję do przymierzenia strojów wodza, szamana oraz do obejrzenia repliki ich narzędzi, broni i „instrumentów”.
Nasza wycieczka odbyła się w ramach grantu przyznanego na realizację projektu edukacyjnego w dziedzinie edukacji ekologicznej „Las do natury zbliża nas”. Grantodawcą jest Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne z siedzibą w Ełku. Środki pochodzą z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: J.Ryszkiewicz oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki na wycieczce w Galindii
Oceń artykuł:

(0)