Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludki w Motylarni

Ekoludki w Motylarni

Zaledwie kilka kilometrów od popularnego Mrągowa znajduje się prawdziwa oaza ciszy i spokoju – Ogrody Pokazowe wraz z wielobarwną Motylarnią.
12.06.2017 wybrały się tam 6 latki 4 – „Kotki” z MP i Ż „Ekoludki”. Marcinkowo to niewielka mazurska wieś otoczona 4 jeziorami, lasami, polami i łąkami. W tej pięknej scenerii powstał kompleks ogrodów w różnych stylach i kolorach, z egzotycznymi roślinami z wielu zakątków świata, pozwalający zrelaksować się na łonie natury. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki kwiatów, przypraw i innych roślin. Mogły dotknąć i powąchać: mięty cytrynowej, czekoladowej, tymianku i oregano, wzrok kusiły piękne róże, piwonie i wiele wiele innych kwiatów. Całość uzupełniała jedyna w regionie Motylarnia. Dzieci mogły dowiedzieć się więcej o motylach, poznały cykl ich rozwoju, dowiedziały się jakie motyle występują w Polsce,a jakie w innych krajach, ile żyją, co jedzą i wiele innych ciekawostek. Na koniec było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: J.Ryszkiewicz oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki w Motylarni
Oceń artykuł:

(0)