środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka do Muzeum Kropli Wody w Ełku

Wycieczka do Muzeum Kropli Wody w Ełku

Wycieczka do Muzeum Kropli Wody w Ełku

20 września 2017 roku 6-latki 5 „Mądre Sowy” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” wybrały się na zwiedzanie Ełku. Tym razem była to Wieża Ciśnień i mieszczące się w niej Muzeum Kropli Wody.

Dzieci dowiedziały się, że wieża ciśnień została zbudowana w 1895 roku. Dzięki niej w wodę zaopatrywano większość miasta. Na placu przy wieży obejrzały pompy i urządzenia przeciwpożarowe z przełomu XIX i XX wieku. W Muzeum zobaczyły dawne ubiory, narzędzia, naczynia, piecyki, sprzęt gospodarstwa domowego, maszyny pompujące i inne przedmioty codziennego użytku sprzed kilkudziesięciu lat. Obejrzały z zainteresowaniem galerię historycznych fotografii Ełku z początku XX wieku, a na jednej z kondygnacji ulokowaną bibliotekę z niemieckim księgozbiorem. Ponadto miały okazję być na jednym z najwyższych budynków w Ełku, który pełni funkcję punktu widokowego.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: J.Ryszkiewicz oraz opublikowany na portalu Ełk: Wycieczka do Muzeum Kropli Wody w Ełku
Oceń artykuł:

(0)