Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

„Wycieczka na łono natury”

„Wycieczka na łono natury”, gr „Mądre Sowy” z MP i Ż „Ekoludki” w Ełku


W piękny majowy dzień gr „Mądre Sowy” z MP i Ż „Ekoludki” w Ełku wybrała się na wycieczkę autokarową do Lipińskich Małych do gospodarstwa agroturystycznego, aby poobserwować przyrodę i nie tylko. Dzieci miały okazję wziąć udział w „Mini-Survivalu” – czyli dowiedziały się jak poradzić sobie w lesie. Uczyły się: krzesania ognia, orientacji w terenie, rozpoznawania leczniczych i jadalnych roślin, rozpoznawania tropów (śladów) dzikich zwierząt. Do dyspozycji dzieci był też plac zabaw i trampolina. Wielką atrakcją było ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek oraz pieczenie podpłomyków. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, a następnie, podpłomyki były pieczone na specjalnym kamieniu. Wszystkim bardzo smakowały.
Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin, rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, a także umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały we wszystkich przygotowanych atrakcjach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: J.Ryszkiewicz oraz opublikowany na portalu Ełk: Wycieczka na łono natury
Oceń artykuł:

(0)