Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki po raz kolejny „maratończykami”

Po raz trzeci dzieci z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” były uczestnikami ogólnopolskiej akcji sportowej pod hasłem „Sprintem do maratonu”.

Udział w imprezie, która trwa od 7 do 18 maja, polega na przebiegnięciu dowolnego dystansu. Po biegu sumuje się wyniki poszczególnych grup i zgłasza do organizatora – CEBP 24.12 Sp. z o.o. z siedziba w Krakowie. Patronatem medialny ogólnopolskiej akcji sprawuje magazyn o wychowaniu i edukacji dzieci – Bliżej Przedszkola.
W tym roku grupy starsze, czyli: Biedronki, Słoneczka, Tygryski, Kwiatuszki oraz Wiewióreczki uczestniczyły w biegu na stadionie miejskim – jak przystało na prawdziwych sportowców.
W dniu 7 maja, po zdrowym śniadaniu, zaopatrzeni w napoje izotoniczne, maszerowaliśmy z piosenką na ustach na stadion miejski.
W tym czasie nasze maluszki z grupy: Fasolki, Jagódki, Jeżyki, Rybki, Jabłuszka zgromadziły się na orliku przy SP Nr 9.
Po rozgrzewce każda grupa odbyła bieg na optymalnym dla swojej kondycji dystansie. Wysiłek fizyczny zmęczył dzieciaki, toteż dla wzmocnienia dzieci otrzymały batoniki „regeneracyjne”, napoje izotoniczne oraz medale i dyplomy.
W imprezie uczestniczyło 170 dzieci, które łącznie pokonały dystans 45400 metrów.
Dzieciakom serdecznie gratulujemy wytrwałości w pokonywaniu wysiłku.
Dziękujemy również rodzicom, którzy nas wsparli jako opiekunowie.

Nauczycielki
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MP Słoneczna Ósemka oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedszkolaki po raz kolejny „maratończykami”
Oceń artykuł:

(0)