Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Profil użytkownika Magda Kosak

"Produkty lokalne naszego regionu" - powstanie gazetki w Ekoludkach

Podczas zajęć z cyklu "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" dzieci z MPiŻ "Ekoludki" wykonały gazetkę tematyczną o produktach sezonowych i lokalnych.

Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z ekologicznymi, lokalnymi produktami. Poznały...

"Mój informator produktów lokalnych" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku w ramach realizacji projektu "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny, który zachęcał do współpracy międzypokoleniowej oraz wypromował produkty lokalne.

Ekoludki seniorom UWT w Ełku

Przedszkolaki z grupy Wiewióreczki i Sówki przedstawiły program słowno-muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka dla seniorów z Uniwersytetu trzeciego wieku w Ełku.

Przedstawienie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Przedszkolaki złożyły przybyłym gościom życzenia w postaci wierszyków...

Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne w Ekoludkach

W grupach 4 i 5 letnich w MPiŻ "Ekoludki" odbyły się spotkania na którym dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami upiekły ciasto marchewkowe, szarlotkę oraz wykonały sałatkę owocową ze zdrowych lokalnych produktów.

Na początek przedszkolaki zapoznały się z produktami potrzebnymi do wypieku...

Cykl zajęć "Zdrowe, bo swojskie" w Ekoludkach

Zioła są roślinami o wysokich właściwościach odżywczych, dlatego też od dawna są szeroko stosowane w kuchni. W ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej” w dwóch grupach 4 - latków: „Liski” i „Żabki” odbyły się zajęcia dydaktyczne połączone z poradą seniorów.

Warsztaty kulinarne w Ekoludkach

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" realizując projekt "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" zorganizowało "Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne". W grupach 5 i 6 letnich odbyły się spotkania, na których zostały przygotowane pierogi i ciasteczka ze zdrowych, lokalnych produktów przy pomocy zakupionego na rzecz projektu sprzętu AGD.

Przedstwiciele produktów lokalnych w Ekoludkach

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej” odbyły się zajęcia z przedstawicielami produktów lokalnych.

Dzieci z grupy 4 –latki3 „Żabki” odwiedziła Pani M. Kraszewska, która wytwarza ekologiczne, zdrowe sery. Przedszkolaki...

Dietetyk w Miejskim Przedszkolu I żłobku "Ekoludki"

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" odbyło się spotkanie pt. "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej”. Dzieci z grupy 4 –latki3 „Żabki” odwiedziła Pani dietetyk, która pracuje w Miejskim Szpitalu Pro- Medica w Ełku.

Studentki WSG w Ekoludkach

W grupach 5 latki 1, 5 latki 2 i 6 latki 3 odbyły się zajęcia dydaktyczne z cyklu "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej".

Studentki Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku przeprowadziły rozmowę z przedszkolakami na temat zasad zdrowego żywienia, produktów...

Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne w Ekolukach

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" realizując projekt "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" zorganizowało "Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne". W grupach 5 i 6 letnich odbyły się spotkania, na których zostały przygotowane pierogi i ciasteczka ze zdrowych, lokalnych produktów przy pomocy zakupionego na rzecz projektu sprzętu AGD.