Wtorek, 20 marca 2018. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Profil użytkownika Magda Kosak

"Ekoludki" zakładają kąciki zieleni

Wiosenna atmosfera pełną parą wkroczyła do Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku. Pełne zapału i wiosennej energii dzieci z grupy 4 latki 2 "Muchomorki" z wielkim zaangażowaniem zabrały się za wiosenne prace.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem siały i sadziły roślinki,...

,,Ekoludki” w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Ełku.

W ostatnich dniach dwie grupy z MPiŻ "Ekoludki": ,,Małe Sówki” i ,,Muchomorki ” uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku. Zajęcia z elementami biblioterapii pt. ,,Nie chcę się złościć, niszczyć i bić przeprowadziła Pani Anna Zdanowicz.

Międzygrupowy logopedyczny konkurs recytatorski „Stół z powyłamywanymi nogami” w MPiŻ „Ekoludki”

W MPiŻ „Ekoludki” odbył się I Międzygrupowy Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Stół z powyłamywanymi nogami”. Zorganizowany został przez Panie prowadzące w przedszkolu zajęcia logopedyczne: Agnieszkę Michałowską i Aleksandrę Miklaszewską, które w ten sposób chciały uczcić Międzynarodowy Dzień Logopedy (6 marca) oraz Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (21 lutego).

Dzień Dj'a w Ekoludkach

9 marca obchodzimy Światowy Dzień Dj'a. Z tej okazji grupa 4 latki 2 "Muchomorki" postanowiła zaprosić pana Wojtka, który podzielił się z nami swoją pasją.

Nasz gość zapoznał wszystkich ze swoim sprzętem oraz opowiedział nam o zawodzie DJ'a. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz dlaczego...

Dzień Kobiet w Ekoludkach

8 marca chłopcy z grup Żabki, Tygrski i Muchomorki nie zapomnieli o dziewczynkach i paniach z najbliższego otoczenia.

Już od samego rana uśmiechali się składając piękne życzenia, wręczali kwiaty oraz słodkie upominki. Chłopcy nie tylko wykonywali piękne kwiatki z papieru oraz kolorowe bransoletki...

Dinozaury w Ekoludkach

W dniach 01.03. - 02.03.18 r. w grupie 4 latki 2 "Muchomorki" gościły ogromne gady - dinozaury.

Dzieci przynosiły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne, puzzle. Wzajemnie dzieliły się przyniesionymi skarbami i opowiadały o nich. Oglądały...

Bal Ekologiczny w Ekoludkach

W ostatnich tygodniach w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w Ełku wszystkie nauczycielki zorganizowały w swoich grupach Bal Ekologiczny, na który biletem wstępu było warzywo.

Tegoroczny bal był niezwykle wyjątkowy, ponieważ stroje naszych dzieci nie były uszyte z pięknych, kolorowych...

„Po prostu koci świat”- Światowy Dzień Kota w Ekoludkach

W piątek 16 lutego 2018 roku dzieci w grupach: Żabki (3latki3), Wiewiórki (3-4latki), Tygryski (4latki1), Muchomorki (4latki2), Małe Sówki (4latki3) oraz Żuczki (5latki4) obchodziły Światowy Dzień Kota.

W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając...

Ekoludki u Stomatologa

W dniach 12-14.02.18r. wszystkie grupy 4 - letnie "Tygryski", "Muchomorki" i "Małe Sówki" w ramach akcji "Robaki Próchniaki" wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku.

Dzieci zapoznały się z zawodem Stomatologa oraz miały okazję poznać gabinet...

Walentynki w Ekoludkach

14-go lutego "Motylki", "Muchomorki" i „Żuczki” świętowały „Walentynki”.

W tym dniu każdy dla siebie był miły i koleżeński. Przez cały dzień w zgodzie i z uśmiechem przebiegały wszystkie zabawy. Dzieci w swoich grupach wykonały laurki w kształcie serduszek, serduszka z masy solnej...