Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Profil użytkownika Magda Kosak

Prezydent Miasta Ełku czyta dzieciom

14 stycznia grupę „Tygryski” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” odwiedził sam Pan Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Gość odpowiedział na wcześniejsze zaproszenie sześciolatków i zgodził się w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie...

Prezydent Miasta Ełku czyta dzieciom

14 stycznia grupę „Tygryski” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” odwiedził sam Pan Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Gość odpowiedział na wcześniejsze zaproszenie sześciolatków i zgodził się w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie...

W Ekoludkach zapachniało świętami...

Dnia 04.12. w ramach realizacji międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek" dzieci z grup 5 i 6 – letnich uczestniczyły w warsztatach pierniczkowych pt. „Święta pachnące pierniczkami”.

Z pomocą seniorów z Uniwersytety Trzeciego Wieku z WSG w Ełku i sponsorów całego przedsięwzięcia...

EKOLUDKI Z CERTYFIKATEM „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”

29 listopada 2019 r. Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” otrzymało Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się podczas „Gali dla Niepodległej”, podsumowującej konkursy organizowane przez Wojewodę Warmińsko...

„Ekoludki z wizytą w Centrum Edukacji Mundurowej”

W ramach obchodów Dnia Niepodległości oraz udziału w ogólnopolskim konkursie "Przedszkole Młodych Patriotów" dzieci z grup Sówki (6 latki 3) i Muchomorki (6 latki 2) odwiedziły Centrum Edukacji Mundurowej.

Miały możliwość rozmowy z Panią Agnieszką Pasko założycielką i dyrektorką szkoły. Pani...

Ekoludki u stomatologa

Dnia 7 listopada dzieci z grupy 6 latki 2 "Muchomorki" w ramach akcji Robaki - Próchniaki wybrały się gabinetu stomatologicznego znajdującego się w SP nr 7.

Głównym celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog zapoznała...

Kto Ty jesteś? Polak mały.

W dniu 08 listopada odbył się konkurs recytatorski pt. „Kto Ty jesteś - Polak mały” w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

W konkursie wzięło udział trzy grupy 5-latków, pięć grup 6-latków oraz jedna grupa 4-5 - latków. Głównym celem konkursu...

Ekoludki odwiedzają groby

W ostatnich dniach października w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. ,,Szkoła Pamięci” grupy 5 i 6 latków wraz z paniami wybrały się na ełcki Cmentarz Komunalny, celem uczczenia pamięci osób zasłużonych.

Dzieci w ciszy i zadumie słuchały opowieści nauczycielek na temat przeszłości...

Ekoludki na Farmie Mazurskiej

W październiku trzy grupy z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku: "Żabki", "Tygryski" i "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę do Farmy Mazurskiej w Szarejkach.

Głównym celem wycieczki były warsztaty poświęcone wypiekaniu chleba. Była to fantastyczna przygoda, gdyż przedszkolaki...

Ekoludki w Radiu Bayer Fm

25.10.2019 roku dzieci z grupy 6 latki 2 "Muchomorki" wraz z Paniami wybrały się do Radia Bayer Fm. Wystąpiły tam w audycji „Ahoj kapitanie! Kierunek przedszkole!” pt. Przyszła do nas Pani Jesień"

Przedszkolaki opowiedziały jaką mamy porę roku oraz wymieniły jej charakterystyczne cechy....