Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Profil użytkownika Magda Kosak

Recykling TAK, składowanie NIE!

Ekoludki przeszły ulicami miasta w ramach happeningu pt. „Recykling TAK, składowanie NIE!”. Wszystkie grupy sześciolatków Miejskiego Przedszkola i Żłobka Ekoludki w Ełku, tj. Misie Lubisie, Duszki Leśne, Pszczółki, Motylki oraz Mądre Sowy w ramach realizacji jednego z zadań projektu ,,Ekoludkowe rady na odpady’’, wzięły udział w zorganizowanym ulicami miasta Happeningu pt. ,,Recykling TAK, składowanie NIE!”.

Festyn Rodzinny w Ekoludkach.

Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci oraz środowisko lokalne.

16 maja w ogrodzie przedszkolnym odbył się coroczny Festyn Rodzinny, który w tym roku został zorganizowany w ramach obchodów...

Bezpieczeństwo w Internecie

W ramach współpracy Miejskiego Przedszkola i Złobka "Ekoludki" i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku uczniowie wraz z Nauczycielkami zorganizowali spotkanie edukacyjne pt. "Bezpieczeństwo w Internecie"

Tym razem uczniowie klasy 2d przygotowali maluszkom z grupy "Muchomorki 4latki2" zajęcia na temat...

„Ziemia się raduje gdy się Ekoludkom przysłuchuje” - przegląd słowno - muzyczny, uroczyste przekazanie toreb wielokrotnego użytku.

Dnia 24 maja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" odbyła się uroczystość, związana z ubieganiem się placówki o Międzynarodowy Certyfikat "Zielonej Flagi".

Na tę uroczystość zaproszono Dyrektora MPiŻ "Ekoludki Panią Annę Sierotko, dzieci z grup przedszkolnych, ich rodziców, nauczycieli...

WIOSENNE ŚMIECIUSZKI - konkurs w Ekoludkach

W dniu 14 maja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Wiosna na łące – kreatywne wykorzystanie odpadów”.

Na konkurs wpłynęło 16 prac. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie zasad wtórnego...

V Przegląd Rodzin Muzykujących

Już po raz piąty 26 maja 2018r. odbył się w Ełku Przegląd Rodzin Muzykujących, którego organizatorem jest Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” oraz Ełckie Centrum Kultury. W związku z przypadającą w 2018 r. setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę w całym kraju organizowane są liczne uroczystości o charakterze patriotycznym. Koncert muzykujących rodzin wpisał się wyśmienicie w ełckie uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości gdyż przyświecało mu hasło przewodnie „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

Ekoludki dbają o środowisko

Dnia 18.04.2018 roku w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku w grupie 4 latki 2 (Muchomorki) odbyły się zajęcia edukacyjne, które poprowadziła Pani Aneta Machul – Korszeko Starszy Specjalista z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie ( Wydział Spraw Terenowych II w Ełku).

„Ełk- moje miasto”- Ekoludki w Muzeum Historycznym w Ełku

W ramach współpracy z instytucjami lokalnymi 10 kwietnia 2018r. grupy 4latki2 „Muchomorki” oraz 4latki3 „Małe Sówki” odwiedziły Muzeum Historyczne w Ełku.

Przedszkolaki obejrzały prezentacje multimedialną o Ełku. Dowiedziały się, w jakim miejscu na mapie Polski, województwie oraz...

Ekoludki wyruszyły do Sali Zabaw TROPICO

26 marca 2018 roku 4 latki 2 "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw "TROPICO" w Ełku. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja wszystkich dzieci, zapoznanie z tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.

„Mamo, tato, wolę wodę!”, czyli 10. edycja programu realizowana w "Ekoludkach"

W dniach 19-23 marca grupy 4 latków "Muchomorki" i "Tygryski" realizowały program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”, którego celem było edukowanie przedszkolaków w zakresie pozytywnego wpływu wody na ludzki organizm i jej znaczenia dla środowiska.