Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Profil użytkownika Magda Kosak

Ekoludki wzięły udział w festynie "Uśmiechnięte cztery łapy"

Jak co roku przedszkolaki z "Ekoludków" wzięły aktywny udział w festynie edukacyjnym „Uśmiechnięte 4 łapy” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Biletem wstępu na udział w tym wydarzeniu było przyniesienie karmy dla kotków, co dzieci i ich rodzice z radością zrealizowali....

Dzień Uśmiechu w Ekoludkach

Dnia 4 października 2019 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku z grupy „Muchomorki” obchodziły Dzień Uśmiechu.

W tym dniu przedszkolaki wraz z Paniami przyszły ubrane w kolorze żółtym, aby w ten sposób uczcić ten wspaniały dzień. Dzieci podczas zajęć uświadomiły...

Wizyta Policjantki w Ekoludkach

W piątek 27 września 2019 roku dzieci z  Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” z grupy 6 latków gościły jedną z mam Panią policjantkę.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci obejrzały film, przedstawiający bezpieczne poruszanie się po jezdni, przedszkolaki miały...

Ekoludki w CEE w Ełku

Sześciolatki z grupy „Tygryski” i "Muchomorki" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Uśmiechnięte cztery łapy” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Tematyka zajęć dotyczyła praw zwierząt oraz obowiązków właścicieli wobec swoich pupili....

Ekoludki sprzątają świat

Już od wielu lat przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku biorą czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata".

I w tym roku nasze przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą...

Ekoludki na ludowo

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku 20.09. 2019 roku obchodziły Dzień Przedszkolaka.

Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane w stroje inspirowane kulturą ludową. Tańczyły przy ludowych piosenkach, brały udział w konkurencjach bliżej znanych ich dziadkom...

Ekoludek w harmonii z przyrodą - energia

W ramach realizacji projektu dzieci z MPiŻ "Ekoludki" w Ełku w roku szkolnym 2018\2019 wzięły udział w cyklu zajęć dydaktycznych z obszaru energia oraz wzięły udział w wycieczce do CEE w EŁKU w celu poznania alternatywnych źródeł energii.

W Ekoludkach zgodnie z przyrodą

W ramach projektu "Ekoludek" w harmonii z przyrodą dzieci wraz z nauczycielkami utworzyły w Przedszkolu kącik zielarski i ogródek warzywny.

Przedszkolakom z MPiŻ "Ekoludki" poznawanie przyrody dostarczało wielu możliwości przeżywania i rozszerzania wiedzy o tym co będzie dalej...co wyrośnie z nasionka?...

Kolorowy Witaminowy Tydzień i Zielony Piknik w Ekoludkach

W ramach realizacji projektu „Ekoludek w harmonii z przyrodą” zostały zorganizowane w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w Ełku „Kolorowy Witaminowy Tydzień” oraz Zielony Piknik.

Dzieci miały za zadanie codziennie ubrać się na inny kolor: czerwony, pomarańczowy, fioletowy, zielony...

Kubusiowi Przyjaciele Natury w MPiŻ "Ekoludki"

W roku szkolnym 2018/2019 Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku wzięło udział w ogólnopolskim programie Kubusiowi Przyjaciele Natury, który zorganizowany był przez markę Kubuś.

Celem programu była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat....