Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika Magda Kosak

Niezwykłe spotkanie w "Ekoludkach"

W dniu 3 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" z grupy "Muchomorki" obchodziły "Dzień Dyni". Z tej właśnie okazji miały zaszczyt gościć u siebie starszych kolegów z 2d gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1.

Wśród wszystkich dzieci ubranych na pomarańczowo lub w dyniowe...

Pasowanie najmłodszych "Ekoludków"

Dnia 26 października w grupie 3-latki1 "Motylki" odbyła się uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci pokazały Pani Dyrektor i rodzicom co już potrafią. Śpiewały piosenki, mówiły wiersze, w zabawach pokazały, że znają części ciała, umieją tańczyć i przechodzić przez ulicę....

Konferencja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku jest placówką, która stale podnosi standardy własnej pracy. Jest uczestnikiem wielu programów i posiada certyfikaty potwierdzające jakość kształcenia i opieki. Jednym z nich jest Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Upowszechnianie koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie zostało wymienione wśród zadań koordynacyjnych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016–2020.

Piknik jesienny w "Ekoludkach" w ramach Inicjatywy Lokalnej

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” 24 października odbyło się otwarcie nowego placu zabaw podczas „Jesiennego Pikniku”.

Fragment ogrodu przedszkolnego został zmodernizowany i doposażony w nowe urządzenia do zabaw. Zasadzono 36 iglaków okalających plac oraz wykonano aranżację...

„Światowy Dzień Uśmiechu” w Ekoludkach

Uśmiech to coś cudownego, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie, nie zaniedbujmy go na co dzień, szczególnie zaś w Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację zbliża dzieci do siebie.

Z tej okazji dzieci z grupy Muchomorki w dniu 6 października...

Światowy Dzień Turystyki w Ekoludkach

Dnia 27 września dzieci z grupy "Tygryski" i "Muchomorki" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku miały możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawych zajęciach, które przygotowała i przeprowadziła Pani Dziekan Wyższej Szkoły Gospodarki Turystycznej w Ełku Pani Agnieszka Danielewicz.

Ekoludki powitały Panią Jesień

W dniu 25 września 3 i 4 - latki w długiej zwiewnej sukience, kolorowym kapeluszu i z koszem pełnym niespodzianek do naszego przedszkola przyszła piękna Pani Jesień.

W indywidualnych spotkaniach w poszczególnych grupach przybliżyła wszystkim swoją postać. Podczas zabaw dzieci utrwaliły cechy...

Ekoludki wyruszyły na przejście dla pieszych

Dnia 22 września grupa "Muchomorki" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku wybrała się na pobliskie skrzyżowanie.

Wycieczka była dobrym podsumowaniem kończącego się tygodnia, który poświęcony był tematom o bezpieczeństwie. Wszystkie dzieci zapoznały się z wyglądem oraz...

„Motocyklem przez świat”

Grupy sześciolatków „Duszki Leśne” oraz „Misie Lubisie” z MPiŻ „Ekoludki” rozpoczęły nowy cykl spotkań pt. „Człowiek z Pasją”, który ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości świata, zainteresowań i pasji.

Pierwszym naszym gościem był Pan Stanisław – motocyklista,...

Tydzień bezpieczeństwa w Ekoludkach

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego też 18 i 19 września 2017r. „Małe sówki” i „Żabki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka Ekoludki odwiedzili wyjątkowi goście: funkcjonariusz Straży Państwowej w Ełku – Marcin Leyk oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku.