Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziel się:

Podziel się:

Bal Ekologiczny w Ekoludkach

W dniu 15.02.2017 r. w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku odbył się bal ekologiczny. Tego dnia wspólnie bawiły się „Tygryski” i „Muchomorki”.


Tradycją naszego przedszkola jest to, że dzieci przebierają się za zwierzęta, a kartą wstępu na bal jest warzywo. Warzywa po balu odbiera leśniczy. Nadleśnictwo dokarmia nimi zwierzęta leśne.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za niedźwiedzi, zajączki, kotki, pszczółki, biedronki nie zabrakło również rysia, nietoperza oraz króla zwierząt – lwa. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach z wiedzy o zwierzętach leśnych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy maluchów.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.
Kolejny bal ekologiczny już za rok.

Opracowały: Justyna Kamińska, Anna Mścichowska, Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Bal Ekologiczny w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)