Sobota, 20 stycznia 2018. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Kolorowy tydzień w Ekoludkach

W dniach od 24 do 28 kwietnia w grupie „Tygryski” MPiŻ „Ekoludki” w Ełku został zorganizowany kolorowy tydzień pod hasłem „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.

Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowaną przez panie zabawę. Każdego dnia obowiązywał inny kolor, kolejno: żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony oraz dzień kolorowy.

W czasie zajęć dzieci poznawały warzywa i owoce w wybranym kolorze, brały udział w konkurencjach, quizach i grach dydaktycznych opartych na zabawach z kolorami. Tematyka zajęć związana była z nauką o korzyściach spożywania kolorowych witamin ukrytych w warzywach i owocach.
Każdego dnia „Tygryski” wykonywały prace plastyczne zgodnie z obowiązującą w danym dniu kolorystyką. Prace wykonywane były różnymi technikami: dzieci malowały farbami, wypełniały kontury warzyw i owoców bibułą, malowały kredkami i pastelami. Wykonane przez maluchy prace utworzyły witaminową, kolorową tęczę.

Ponadto we wtorek z przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców zrobiliśmy wspólnie sok. W środę gościliśmy u siebie babcię Hani, panią Barbarę Zabrocką. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasz gość przeczytał dzieciom bajkę z serii „Tygrys i Kubuś moi przyjaciele”, w której to bohaterowie stumilowego lasu poznawali kolory. Podsumowaniem całego tygodnia był różnokolorowy piątek. Tego dnia wybraliśmy się z wycieczką do Pizzerii DaGrasoo. Dzieci miały szansę zaobserwować proces wytwarzania pizzy. Duże wrażenie wywarło na nich podrzucanie ciasta na pizzę. Dzieci same komponowały pizzę z przygotowanych, zdrowych składników. Ponieważ potrawa przyrządzona własnoręcznie smakuje najlepiej, to nawet największe niejadki z ogromnym apetytem zjadły duże porcje pizzy.

Serdecznie dziękujemy Państwu Piaskowiak, rodzicom Zuzi, a jednocześnie właścicielom pizzerii Da Grasso za zaproszenie. Dziękujemy rodzicom naszych „Tygrysków” za zaangażowanie i dostosowanie ubioru dzieci do wymogów „Kolorowego tygodnia”.

Opracowała: Justyna Kamińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Kolorowy tydzień w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)