Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

„Konkurs międzygrupowy w „Ekoludkach” - „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy”.

W dniu 19 maja w grupie 3-latki 1 „Tygryski” oraz 3-latki 2 „Muchomorki” został zorganizowany konkurs międzygrupowy „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy?”, w ramach realizacji projektu ekologicznego, współfinansowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Maluchy opisały aktualną porę roku, wysłuchały wiersza, odpowiadały na pytania dotyczące ogrodu, rozwiązywały zagadki, odgadywały nazwy roślin ogrodowych oraz smakowały świeże rośliny i zioła. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ogrodu, wymieniły: jakie prace wykonuje się w ogrodzie wiosną, jakie są potrzebne narzędzia do tych prac i w jaki sposób się z nich korzysta, co potrzebne jest roślinom aby pięknie rosły i jak dbamy o rośliny w naszym ogrodzie. Rozwiązywanie zagadek o narzędziach ogrodniczych cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzieci wskazywały właściwy obrazek i pokazywały ruchem czynności wykonywane przy użyciu danego narzędzia ogrodniczego, zwracając szczególną uwagę na bezpieczne posługiwanie się nimi. Następnie przedszkolaki odgadywały nazwy roślin, kierując się ich wyglądem lub smakiem: rabarbar, fasola, lubczyk, mięta, stewia, tymianek, oregano, melisa, tulipan, niezapominajka, zawilec, smagliczka, stokrotki, szafirki. Dwie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniem uzyskując taką samą ilość punktów.
Przyroda jest dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej dostępnym i niewyczerpanym źródłem przeżyć, wiedzy i działań, wpływa na wielostronny rozwój małego dziecka i ciągłe wzbogacanie jego osobowości. Dzieci powinny mieć jak najwięcej okazji do tego, by obserwować przyrodę, wykonywać doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, a więc poznawać ją wszystkimi zmysłami oraz poprzez własną aktywność badawczą.

Opracowały: Anna Mścichowska, Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: „Konkurs międzygrupowy w „Ekoludkach” - „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy”.
Oceń artykuł:

(0)