Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

„Ekoludki” poznają zawody - warsztaty „Mała Złota Rączka”

W dniu dzisiejszym 29 maja 2017 r. „Muchomorki” i „Tygryski” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku za sprawą warsztatów „Mała Złota Rączka” zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku, miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca murarza, malarza, tynkarza, glazurnika czy mechanika samochodowego.

Dzieci poznały narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonywania poszczególnych prac. Dzieci budowały domy z cegieł, przyklejały glazurę, malowały i dekorowały ściany. Największe jednak wrażenie wśród dzieci zdobyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, którzy przyjechali dwoma wozami strażackimi i zademonstrowali dzieciom namiastkę swojej pracy, odtwarzając zdarzenie wypadku samochodowego, udzielając pierwszej pomocy. Dzięki pokazowi dzieci przekonały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.
Na koniec wizyty maluchy otrzymały dyplomy „Małej Złotej Rączki”, lizaki oraz kolorowanki tematyczne.

Opracowały: Anna Mścichowska, Justyna Kamińska, Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: „Ekoludki” poznają zawody - warsztaty „Mała Złota Rączka”
Oceń artykuł:

(0)