środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Międzynarodowy Dzień Kropki w Ekoludkach

15 września grupa Tygryski i Muchomorki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia wszyscy mieli buźki i ubrania wypełnione kropkami. Na zajęciach 4 - latki poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.
Tego dnia również dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są w kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia obydwie grupy wykonały pracę plastyczną z fantazyjnych kropek. Wszystkie obrazy w kropki zostały wywieszone na tablicy, gdzie każdy może je podziwiać.

Opracowały: Anna Mścichowska, Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Międzynarodowy Dzień Kropki w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)