środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Tydzień bezpieczeństwa w Ekoludkach

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego też 18 i 19 września 2017r. „Małe sówki” i „Żabki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka Ekoludki odwiedzili wyjątkowi goście: funkcjonariusz Straży Państwowej w Ełku – Marcin Leyk oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku.

Strażak w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę swojej pracy, równocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. Dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń. Przypomniano i utrwalono również numery alarmowe. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wyjaśnili jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię, zapoznali dzieci z sygnalizacją świetlną. Przedszkolaki miały możliwość usiąść za kierownicą samochodu i poruszać się po makiecie ulicy. Na pamiątkę funkcjonariusze podarowali dzieciom odblaski w zamian zaś otrzymali dyplom z podziękowaniami.

Opracowały: Ewelina Młynarska, Marlena Leyk, Magdalena Zduńczyk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Tydzień bezpieczeństwa w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)