Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Konferencja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku jest placówką, która stale podnosi standardy własnej pracy. Jest uczestnikiem wielu programów i posiada certyfikaty potwierdzające jakość kształcenia i opieki. Jednym z nich jest Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Upowszechnianie koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie zostało wymienione wśród zadań koordynacyjnych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016–2020.

W piątek 27 października społeczność MPiŻ „Ekoludki” na czele z Panią Dyrektor Anną Sierotko miało przyjemność zorganizowania konferencji, podczas której omawiane były warunki jakie należy spełnić ubiegając się o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele przedszkoli z naszego rejonu. Gośćmi konferencji byli również pracownicy ełckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku - Dyrektor Pan Dariusz Jurczykowski oraz wizytator Pani Aneta Dubielewska.
Konferencję poprowadziła Pani Anna Zdaniukiewicz będąca wojewódzkim koordynatorem programu. Doświadczeniami z ubiegania się o Krajowy Certyfikat podzielili się pracownicy olsztyńskich przedszkoli. Miłymi akcentami konferencji był występ artystyczny „ekoludkowych” dzieci, poczęstunek oraz wspólne śpiewy przy gitarze podczas przerw.

Opracowała: Agnieszka Michałowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Konferencja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"
Oceń artykuł:

(0)