środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Niezwykłe spotkanie w "Ekoludkach"

W dniu 3 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" z grupy "Muchomorki" obchodziły "Dzień Dyni". Z tej właśnie okazji miały zaszczyt gościć u siebie starszych kolegów z 2d gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1.

Wśród wszystkich dzieci ubranych na pomarańczowo lub w dyniowe stroje można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Na początku zajęć każdy przedszkolak "wylosował" sobie swojego opiekuna z grupy gimnazjalistów. Następnie wszyscy brali udział w dyniowych zawodach: toczenie dyni, segregacja pestek dyni i słonecznika na czas, klasyfikacja dyń itp. W czasie dyniowego dnia nie mogło zabraknąć również degustacji ciast, babeczek i owoców, które wcześniej zostały przygotowane przez maluchów oraz ich starszych kolegów. Tego dnia panie zorganizowały również zajęcia plastyczne, w czasie których każdy maluch wraz ze swoim starszym kolegą wykonał dyniowego stwora. W tym zadaniu każdy wykazał się wielką wyobraźnią, pomysłowością, a przede wszystkim wspaniałą współpracą.
„Dzień Dyni” pokazał wszystkim wielką różnorodność dyń, wzbogacił wiedzę na ich temat, zachęcił wszystkich do spróbowania dyniowych potraw, ale co najważniejsze pozwolił na wspaniałą wspólną zabawę, w której zaangażowane były wszystkie dzieci niezależnie od wieku. Młodzież gimnazjalna wykazała się niezwykłą cierpliwością, pomocą, empatią oraz opiekuńczością wobec maluszków!
Serdecznie dziękujemy klasie 2d gimnazjum oraz ich paniom: p. Emilce Górskiej i p. Kasi Kowalskiej za super inicjatywę!


Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezwykłe spotkanie w "Ekoludkach"
Oceń artykuł:

(0)