Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludki u Stomatologa

W dniach 12-14.02.18r. wszystkie grupy 4 - letnie "Tygryski", "Muchomorki" i "Małe Sówki" w ramach akcji "Robaki Próchniaki" wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku.

Dzieci zapoznały się z zawodem Stomatologa oraz miały okazję poznać gabinet stomatologiczny i jego wyposażenie. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani B. Laskowska pokazała jak należy prawidłowo szczotkować zęby i ile razy dziennie należy to robić. Każdy przedszkolak przeszedł kontrolę stanu zdrowia swoich zębów. Na koniec wszyscy dostali nagrody w postaci kolorowanek oraz karty badań, w której zaznaczone zostały ząbki wymagające leczenia. Dzięki takim spotkaniom już nikt nie obawia się wizyty u dentysty, gdyż kojarzy się nam z miłymi stomatologami i wesołą atmosferą. Zachęcone odwagą przedszkolaków nasze nauczycielki również umówiły się na przegląd swoich zębów. :)

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki u Stomatologa
Oceń artykuł:

(0)