Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

„Mamo, tato, wolę wodę!”, czyli 10. edycja programu realizowana w "Ekoludkach"

W dniach 19-23 marca grupy 4 latków "Muchomorki" i "Tygryski" realizowały program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”, którego celem było edukowanie przedszkolaków w zakresie pozytywnego wpływu wody na ludzki organizm i jej znaczenia dla środowiska.

Dzieci przez 5 dni zapoznały się z bohaterami programu: Zdrojkiem, Zosią i Krzysiem, którzy przez cały tydzień opowiadali historie, zadawali zagadki, a przede wszystkim przypominali o piciu wody. Przedszkolaki wraz z nowo poznanymi postaciami m.in. obejrzały film edukacyjny pt. "Skąd się bierze woda", zapoznały się z "Piramidą zdrowego nawodnienia", wykonały prace plastyczne "Plecak pełen przygód", robiły eksperymenty "Co pływa, co tonie" oraz obchodziły Święto Wody i Zdrojka. Podsumowaniem całego tygodnia był happening ulicami osiedla z transparentami wykonanymi z rodzicami podczas zajęć otwartych.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: „Mamo, tato, wolę wodę!”, czyli 10. edycja programu realizowana w "Ekoludkach"
Oceń artykuł:

(0)