Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludki dbają o środowisko

Dnia 18.04.2018 roku w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku w grupie 4 latki 2 (Muchomorki) odbyły się zajęcia edukacyjne, które poprowadziła Pani Aneta Machul – Korszeko Starszy Specjalista z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie ( Wydział Spraw Terenowych II w Ełku).

Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów a także wskazanie, zagrożeń jakie może wywołać człowiek środowisku poprzez swoje niepożądane działania. Dzieci wspólnie szukały odpowiedzi na pytanie: co nam daje segregacja odpadów? Zapoznały się ze słowem „Recykling” jedną z metod ochrony środowiska, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów.
Na zajęciach zostały przedstawione zagrożenia związane z działalnością człowieka. Przedszkolaki dowiedziały się jak niebezpieczne jest wypalania traw. Zagrożenie to powoduje bezmyślne uśmiercanie roślin i zwierząt, a czasami nawet ludzi. Natomiast nadmierna wycinka drzew może doprowadzić do wyginięcia niektórych gatunków zwierząt.
Pani Inspektor mówiła także o smogu, który powstaje głównie ze skumulowanych pyłów i gazów pochodzących z zakładów przemysłowych, spaliny z samochodów i innych pojazdów. Nasze przedszkolaki dowiedziały się że otaczająca nas przyroda jest bezcennym dla nas skarbem i dlatego powinniśmy o nią dbać. W ramach podziękowań za tak wspaniałe zajęcia Muchomorki zaśpiewały piosnkę pt.: „Cztery żywioły”.

Opracowała: Aneta Janowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki dbają o środowisko
Oceń artykuł:

(0)