Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Pan Leśniczy odwiedził Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku

W środę (31 października) 5 latki 2 "Muchomorki" i 6 latki 5 "Wiewióreczki" spotkały się w przedszkolu z Panem Leśniczym - pracownikiem Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich.

Na początku spotkania p. Podlecki zaprezentował przedszkolakom swój strój oraz w kilku zdaniach opowiedział o swojej pracy. Następnie mówił o lesie, zwierzętach w nim mieszkających, o tym jak powinnyśmy zachowywać się kiedy odwiedzamy las. Przedszkolaki dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy i wreszcie jak one mogą im pomóc przetrwać ten ciężki dla nich okres. Pan Leśniczy przypomniał dzieciom o gatunkach ptaków, które odlatują na zimę i również o tych, które pozostają.
Przedszkolaki zadawały Panu przeróżne pytania oraz pokazały swoje karmniki, do których wsypują pokarm dla ptaków.
"Muchomorki" i "Wiewióreczki" na zakończenie wręczyły Panu Leśniczemu własnoręcznie wykonaną laurkę, a same otrzymały w prezencie drewniane ołówki na pamiątkę tego spotkania.


Opracowała: Magda Kosak i Anna Konopacka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Pan Leśniczy odwiedził Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku
Oceń artykuł:

(0)