środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

Czytanie legend w Ekoludkach

Dnia 30 listopada 2018 roku zakończyła się trwająca cały listopad akcja czytania polskich legend przez rodziców dzieci uczęszczających do grupy 5latki2 "Muchomorki" zorganizowana z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez p. Magdę Kosak.

Przedszkolaki z ogromną radością i zaciekawieniem wysłuchiwały kolejno czytanych legend m.in. o Czechu, Lechu i Rusie, Warsie i Sawie, Syrence warszawskiej, smoku wawelskim, złotej kaczce itd. itd. Potwierdzeniem tego były poprawne odpowiedzi udzielane po wysłuchaniu całego opowiadania. Dzieci chętnie też brały udział w zajęciach podczas których poznawały ilustracje przedstawiające najpiękniejsze polskie legendy, wyszukiwały różnic na obrazkach, rozwiązywały zagadki, a także brały udział w zajęciach plastycznych podczas których z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały swoje prace.
"Muchomorki" przekonały się, że legendy związane z naszym krajem są ciekawe i przepiękne oraz uwierzyły iż, w każdej legendzie jest ziarnko prawdy więc dobrze jest je znać.
Dziękujemy bardzo wszystkich zaangażowanym rodzicom za miłe spotkania i wspólnie spędzony z nami czas.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)