Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Dietetykiem w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"

W grudniu w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" ruszył cykl spotkań pt. "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej”.

Dzieci z naszego przedszkola - 5 latki 1 „Tygryski” i 5 latki 2 „Muchomorki” odwiedziła pani dietetyk Karolina Grajewska jako ekspert w reedukacji żywieniowej z Centrum Dietetycznego Naturhouse Ełk.
Specjalistka opowiedziała przedszkolakom czym zajmuje się dietetyk oraz zapoznała z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Zebranym zaprezentowana została piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji - jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.
Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Miały możliwość samodzielnie posegregować produkty na zdrowe i niezdrowe.
Przedszkolaki chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z nawykami żywieniowymi. Była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Zadanie wsparto środkami Funduszu Małych Grantów EKO-UNII dla zrównoważonego rozwoju.
Opracowały: Anna Mścichowska, Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)