Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

EKOLUDKI Z KRAJOWYM CERTYFIKATEM PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE

28 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymało również Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasza placówka pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy z dziećmi.
Program Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola.
W tym roku po raz pierwszy o Krajowy Certyfikat mogły ubiegać się przedszkola, tym bardziej jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia.

Społeczność MPiŻ Ekoludki”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)