środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne w Ekolukach

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" realizując projekt "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" zorganizowało "Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne". W grupach 5 i 6 letnich odbyły się spotkania, na których zostały przygotowane pierogi i ciasteczka ze zdrowych, lokalnych produktów przy pomocy zakupionego na rzecz projektu sprzętu AGD.

Przedszkolaki zapoznały się z produktami potrzebnymi do wykonania wyrobów. Ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Następnie z pomocą dorosłych nadawały pierogom i ciasteczkom odpowiednich kształtów. Największą zaś atrakcją było ozdabianie i konsumowanie wspólnie przygotowanych smakołyków.

Dzięki takiej formie spotkania wszyscy uczestnicy w różnym wieku zaczynając od dzieci, rodziców oraz dziadków łącząc swoje doświadczenia miały okazję przygotować zdrowe, ekologiczne dania. Mogli przede wszystkim wymienić się swoimi przepisami, radami, które będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Warsztaty miały na celu wzmocnienie relacji i więzi międzypokoleniowej, poznanie smaku zdrowego, ekologicznego jedzenia oraz wypromowanie produktów lokalnych.

Zadanie wsparto środkami Funduszu Małych Grantów EKO-UNII dla zrównoważonego rozwoju.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne w Ekolukach
Oceń artykuł:

(0)