Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Studentki WSG w Ekoludkach

W grupach 5 latki 1, 5 latki 2 i 6 latki 3 odbyły się zajęcia dydaktyczne z cyklu "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej".

Studentki Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku przeprowadziły rozmowę z przedszkolakami na temat zasad zdrowego żywienia, produktów zalecanych i niezalecanych w żywieniu dzieci. Przedstawiły dzieciom Piramidę Zdrowego Żywienia omawiając kolejno jej piętra.
Studentki zwróciły uwagę za różnorodność produktów i podkreśliły konieczność urozmaicania diety. Dzieci wyszczególniły produkty ekologiczne i lokalne, dostępne w naszym regionie, po które warto sięgać każdego dnia. Na zakończenie zajęć każda grupa wykonała Piramidę Zdrowego Żywienia, aby zwrócić uwagę na wszystkie zdrowe produkty.

Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Studentki WSG w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)