Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Dietetyk w Miejskim Przedszkolu I żłobku "Ekoludki"

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" odbyło się spotkanie pt. "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej”. Dzieci z grupy 4 –latki3 „Żabki” odwiedziła Pani dietetyk, która pracuje w Miejskim Szpitalu Pro- Medica w Ełku.

Przedstawiła dzieciom zawód  dietetyka,  zapoznała  z  piramidą  żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych  po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez  szkody  dla  organizmu. Tłumaczyła  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie. Wyjaśniła również  dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Było to bardzo pouczające spotkanie, które poszerzyło wiedzę przedszkolaków na temat zdrowego odżywiania.
Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju."

Opracowała: Ewelina Młynarska, Magdalena Zduńczyk i Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Dietetyk w Miejskim Przedszkolu I żłobku "Ekoludki"
Oceń artykuł:

(0)