Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Przedstwiciele produktów lokalnych w Ekoludkach

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej” odbyły się zajęcia z przedstawicielami produktów lokalnych.

Dzieci z grupy 4 –latki3 „Żabki” odwiedziła Pani M. Kraszewska, która wytwarza ekologiczne, zdrowe sery. Przedszkolaki dowiedziały się , jak powstaje ser i jakie ma właściwości odżywcze. Pani Marta pokazała dzieciom sery do których dodawane są różnorodne zioła: m.in. oregano, czarnuszka, bazylia, szczypiorek, koperek, tymianek.
Natomiast dzieci z grupy 6 latki 5 "Wiewióreczki" odwiedziła Pani, która zajmuje się wypiekaniem zdrowych, ekologicznych ciastek. Na początku opowiedziała wszystkim z jakich ekologicznych i lokalnych produktów korzysta, co jest zdrowe i bardzo smaczne. Zwróciła też uwagę dzieciom na to gdzie można zakupić takie produkty. Na zakończenie wspólnie z dziećmi upiekła ciasteczka owsiane i kokosowe.Wszyscy z dużym zaangażowaniem wspólnie pracowali ,formowali różne kształty i układali na blaszce swoje wyroby. Podczas pieczenia zapach ciasteczek unosił się po całym przedszkolu.Gotowe ciasteczka każdy mały kucharz zjadał ze smakiem.

Spotkania były dobrą lekcją na temat ekologicznych i lokalnych produktów, prowadzenia agroturystyki i sprzedażą zdrowych produktów.

Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju."

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedstawiciele produktów lokalnych w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)