Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Cykl zajęć "Zdrowe, bo swojskie" w Ekoludkach

Zioła są roślinami o wysokich właściwościach odżywczych, dlatego też od dawna są szeroko stosowane w kuchni. W ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej” w dwóch grupach 4 - latków: „Liski” i „Żabki” odbyły się zajęcia dydaktyczne połączone z poradą seniorów.

Nauczycielki wraz z seniorami zapoznały dzieci z zasadami sadzenia roślin w doniczce oraz przedstawiły etapy ich wzrostu. Przedszkolaki zasiały nasiona m. in. takich ziół jak: bazylia, oregano, szczypiorek, tymianek. Następnie podlały je i umieściły napisy z ich nazwami. Przedszkolaki zostały zapoznane z uprawą i hodowlą roślin, warzyw itp. Seniorzy opowiedzieli dzieciom o pracy w rolnictwie oraz o prowadzeniu gospodarstwa czy agroturystyki. Przedstawiły sposoby wspierania rolnictwa oraz zachęciły do sięgania po zdrowe, ekologiczne i lokalne produkty. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju."

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Cykl zajęć "Zdrowe, bo swojskie" w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)