Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

"Produkty lokalne naszego regionu" - powstanie gazetki w Ekoludkach

Podczas zajęć z cyklu "Zdrowe, bo swojskie" w ramach projektu "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" dzieci z MPiŻ "Ekoludki" wykonały gazetkę tematyczną o produktach sezonowych i lokalnych.

Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z ekologicznymi, lokalnymi produktami. Poznały ich wygląd i smak. Wspólnie omówiły właściwości odżywcze wszystkich produktów. Dzieci wykonując ową gazetkę pogłębiły swoją wiedzę na temat ekologii, zdrowego odżywiania, ochrony i dbania o środowisko przyrodnicze oraz o pracy w rolnictwie i agroturystyce. Gazetka została wywieszona na głównym holu w budynkach naszego przedszkola, dzięki czemu jest dostępna nie tylko społeczności przedszkolnej, jak również rodzicom i wszystkim gościom odwiedzającym naszą placówkę.

Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju."

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: "Produkty lokalne naszego regionu" - powstanie gazetki w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)