Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

"We wspólnym czytaniu łączymy pokolenia" - Ekoludki przystąpiły do projektu.

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku wzięło udział w projekcie Bblioteka Przedszkolaka. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W maju do grupy 5 latki 2 "Muchomorki" przybył animator z Krakowa, który przeprowadził zajęcia inauguracyjne - warsztatowe z tworzenia własnej, spersonalizowanej książki typograficznej oraz ofiarował placówce kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych. Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymało arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych, a nauczyciele instrukcje i pomoce kreatywne. W spotkaniu inauguracyjnym wzięła udział babcia dziecka z grupy Muchomorki, która przeczytała jedną z kuferkowej pozycji. Po wysłuchaniu książki dzieci rozwiązały specjalną kartę pracy.
Projekt będzie kontynuowany przez Miejskie przedszkole i Żłobek "Ekoludki" na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy z udziałem zapraszanych babć i dziadków. Podczas kolejnych czytanek dzieci będą wykonywały karty pracy, tworząc własną spersonalizowaną książkę.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)