Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Kolorowy Witaminowy Tydzień i Zielony Piknik w Ekoludkach

W ramach realizacji projektu „Ekoludek w harmonii z przyrodą” zostały zorganizowane w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki" w Ełku „Kolorowy Witaminowy Tydzień” oraz Zielony Piknik.

Dzieci miały za zadanie codziennie ubrać się na inny kolor: czerwony, pomarańczowy, fioletowy, zielony i żółty. Oprócz tego przynosiły do przedszkola owoc lub warzywo tego samego koloru danego dnia, jak dziecko było ubrane. Były organizowane wspólne quizy, konkursy oraz zabawy dydaktyczne i ruchowe związane ze zdrowym stylem życia. We wszystkich grupach odbyła się degustacja z owoców i warzyw w formie sałatki, koktajlu,kanapek lub szaszłyków.
Pod koniec roku szkolnego w ogrodzie przedszkolnym został zorganizowany Piknik owocowo- warzywny. Od wczesnych godzin rannych dzieci w grupach przygotowywały zdrowe przekąski, które później prezentowały i degustowały na przedszkolnym tarasie. Stoły aż uginały się od smacznych kanapek, szaszłyków , musów owocowych i pysznych galaretek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały potraw, przy tym bawiły się świetnie i wiele dowiedziały się o właściwościach owoców i warzyw.
Dzięki takim działaniom przedszkolaki kształtują zdrowe nawyki żywieniowe oraz rozumieją znaczenie witamin dla prawidłowego rozwoju człowieka.
Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)