Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludek w harmonii z przyrodą - energia

W ramach realizacji projektu dzieci z MPiŻ "Ekoludki" w Ełku w roku szkolnym 2018\2019 wzięły udział w cyklu zajęć dydaktycznych z obszaru energia oraz wzięły udział w wycieczce do CEE w EŁKU w celu poznania alternatywnych źródeł energii.

Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, która przedstawiała etapy powstania światła i sposoby oświetlenia pomieszczeń dawniej i dziś. Zrozumiały, że największym źródłem światła i ciepła dla nas jest słońce, które służy produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej. Dzieci zostały zapoznane ze znakiem ostrzegającym zagrożenie porażenia prądem spowodowanych dotknięciem, aby tego uniknąć nie należy bawić się w pobliżu linii elektrycznych, puszczać latawców blisko nich, wspinać się na słupy i drzewa rosnące w pobliżu linii energetycznych.
Dodatkowo przedszkolaki rozwinęły swoją wiedzę na temat bezpiecznego użytkowania urządzeniami elektrycznymi,dowiedziały się jak należy zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.
Ważnym elementem prezentacji była segregacja odpadów w sposób dzięki któremu odpady zostaną ponownie przetworzone, co oznacza, że nie zostanie zmarnowana energia potrzebna do produkcji nowych przedmiotów. ” Natomiast na wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku dzieci przeszły ścieżką edukacyjną w celu poznania alternatywnych źródeł energii. Po powrocie w przedszkolu zrobiły pracę plastyczną przedstawiającą panele słoneczne na budynku mieszkalnym.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)