środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Czytać książki każdy może, więc czytajmy je o każdej porze!

Nie od dziś wiadomo, że książki to skarb nieoceniony i warto je czytać. Książka bowiem to nie tylko jak podaje definicja: „pewna liczba złożonych i oprawionych arkuszy papieru zadrukowanych tekstem”. Jest bowiem wspaniałym źródłem wiedzy. Możemy znaleźć w niej odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Dzięki niej kształtujemy cechy charakteru. Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnie, wzbogaca słownictwo. Śledząc losy bohaterów przenosimy się w świat fantastyczny, bajeczny. Podróżujemy bez wychodzenia z domu.

Niestety w dzisiejszej dobie komputerów i innych urządzeń, książka została odstawiona na drugi plan i często odchodzi w zapomnienie. A szkoda, bo nie ma nic lepszego na nudę i smutek, jak ciekawa literatura. Tego, że warto czytać należy uczyć już od małego. Raz zaszczepiona miłość do książki pozostanie na całe życie. Dlatego też nasze przedszkole, w tym roku szkolnym, przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ich rodziców i rodzeństwa. W ramach realizacji zadań z projektu dzieci z grupy „Tygryski” odwiedziły bibliotekę, mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 7. Tam, z wielkim zainteresowaniem, wysłuchały opowiadania o misiu i wykonały kilka przygotowanych zadań. Każdy bez problemu rozpoznał misiowych bohaterów różnych książek i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie jako jeden z nich - Kubuś Puchatek.
Sześciolatki wraz z rodzicami bardzo aktywnie zaangażowały się w realizację projektu. Każdego dnia grupowy miś o imieniu Martynka (jak bohaterka jednej z książek) wędruje z wybranym dzieckiem do jego domu. Tam wspólnie czytają wybraną książkę, wiersz bądź opowiadanie polskiego autora. Dzieci bardzo polubiły wspólne czytanie i postanowiły zapraszać do przedszkola róże osoby, które pokochają książki tak jak one.

Opracowała: E. Stefanowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)